Grzegorz Turnau wspomina dzieciństwo w nowym klipie "Bedford School" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Grzegorz Turnau wspomina dzieciństwo w nowym klipie „Bedford School”

Grzegorz Turnau wspomina dzieciństwo w nowym klipie „Bedford School”

Jest to tytułowa piosenka z nowego albumu artysty, który ukazał się 9 listopada 2018 roku.

Jest to tytułowa piosenka z nowego albumu artysty, który ukazał się 9 listopada 2018 roku.

„Bedford School” to pierwsza anglojęzyczna płyta Grzegorza Turnaua. Złożyły się na nią utwory, które towarzyszyły mu od dzieciństwa i które w dużej mierze ukształtowały go jako piosenkarza. Do sieci trafił teledysk do tytułowej piosenki, która promuje wydawnictwo. Klip możecie zobaczyć poniżej.

Niedoszły absolwent muzycznej podstawówki rok szkolny 1980/81 spędził w angielskiej Bedford School, gdzie ponownie polubił fortepian, starając się dobrać ze słuchu właściwe akordy do ulubionych piosenek Lennona i McCartney’a.

Grzegorz Turnau o albumie „Bedford School” :

Charakter płyty określa taka właśnie niezobowiązująca, domowa atmosfera: od kameralnych piosenek z towarzyszeniem samego pianina, poprzez nasycone irlandzkim brzmieniem utwory nagrane z zespołem Shannon i jego charyzmatyczną wokalistką Marią Rumińską, aż po mocniejsze akcenty z udziałem stałych współpracowników Grzegorza (Cezary Konrad, Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Robert Majewski oraz Leszek Szczerba). Natomiast całość brzmienia album zawdzięcza Leszkowi Kamińskiemu.

Na albumie, poza autorską piosenką tytułową, odnaleźć można nowe, „turnauowskie” aranżacje utworów znanych z repertuaru takich artystów jak The Beatles, Paul McCartney, Billy Joel, Donald Fagen, Sting czy Queen.