Nieznane utwory Wojciecha Młynarskiego na płycie "Kolęda na cały rok" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nieznane utwory Wojciecha Młynarskiego na płycie „Kolęda na cały rok”

Nieznane utwory Wojciecha Młynarskiego na płycie „Kolęda na cały rok”

Premiera płyty „Kolęda na cały rok” z tekstami Wojciecha Młynarskiego miała miejsce 16 listopada 2018 roku.

Premiera płyty „Kolęda na cały rok” z tekstami Wojciecha Młynarskiego miała miejsce 16 listopada 2018 roku.

Na albumie usłyszymy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz teatralnej takie jak Alicja Majewska, Grzegorz Turnau, Wiktor Zborowski, Artur Andrus czy Natalia Szroeder. Na płycie znalazł się również wyjątkowy duet samego Wojciecha Młynarskiego z synem Janem. Piosenki te są na tyle uniwersalne, że nadają się do słuchania nie tylko w okresie świąt. Całości możecie posłuchać na wszystkich serwisach streamingowych bądź zakupić fizyczną kopię w

Tak pracę nad projektemwspomina Jan Młynarski.

Wojciech Młynarskiurodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Przez ponad 55 lat współtworzył polską kulturą jako kabareciarz, aktor, autorskich recitali, a także tłumacz i dramaturg. Napisało około 2000 tekstów do piosenek, z których część na dobre weszła do kanonu polskiej kultury.

Najbardziej znana twórczość Młynarskiego, to teksty do cudzych utworów oraz autorskie piosenki. Jego fonograficzny debiut, jako autora tekstów, to płyta z utworem „Jesienny Pan” w wykonaniu Krystyny Konarskiej, wydana w 1963 roku.

Przez kolejne dekady Młynarski pisał teksty dla największych sław polskiej piosenki: Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Anny German, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Zdzisławy Sośnickiej, Stana Borysa, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Ireny Santor, Jaremy Stępowskiego czy Jerzego Połomskiego, a także dla zespołów Alibabki, Czerwono-czarni, Skaldowie czy 2 plus 1.

Młynarski był laureatem wielu nagród i wyróżnień Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymał także liczne odznaczenia państwowe, w tym Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złote Berło, Diamentowego Mikrofonu, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy SuperWiktor '97 za całokształt twórczości.