Strona Główna > Spotify podsumował rok 2018. Czego najczęściej słuchali Polacy?

Spotify podsumował rok 2018. Czego najczęściej słuchali Polacy?

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Serwis streamingowy Spotify sprawdził, kogo najczęściej słuchaliśmy w ostatnich miesiącach.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Serwis streamingowy Spotify sprawdził, kogo najczęściej słuchaliśmy w ostatnich miesiącach.

Serwis Spotify, jak co roku przygotował zestawienie najpopularniejszych utworów, artystów i albumów. Wyniki mogą być dla Was zaskakujące. W Polsce króluje muzyka hip-hopowa. Aż 3 pierwsze miejsca należą do polskich raperów. Na dalszych pozycjach ulokowali się Dawid Podsiadło, Imagine Dragons i Ed Sheeran.

1. Taco Hemingway
2. Quebonafide
3. Taconafide
4. Dawid Podsiadło
5. Imagine Dragons
6. Ed Sheeran
7. XXXTENTACION
8. David Guetta
9. Dua Lipa
10. Young Igi

Lista najpopularniejszych utworów wygląda nieco inaczej. Na szczycie znalazł się Taconafide z piosenką „Tamagotchi”, na drugim miejscu Podsiadło i jego wielki hit „Małomiasteczkowy”. Dawid jest również współautorem kompozycji, która znalazła się na drugim miejscu. Mowa oczywiście oMęskim Graniu Orkiestra 2018. Piosenkę „Początek” wykonuje zKrzysztofem ZalewskimiKortezem.

1. Taconafide — „Tamagotchi”
2. Dawid Podsiadło — „Małomiasteczkowy”
3. Męskie Granie Orkiestra 2018 — „Początek”
4. Dynoro & Gigi D'Agostino — „In My Mind”
5. Calvin Harris & Dua Lipa — „One Kiss”
6. Dennis Lloyd — „Nevermind”
7. Feduk & Allj — „Rozovoye vino”
8. Dua Lipa — „IDGAF”
9. Clean Bandit & Demi Lovato — „Solo”
10. Seconds of Summer — „Youngblood”

Spotify jest najpopularniejszym serwisem streamingowym, dzięki któremu możemy słuchać muzyki. Tylko w grudniu ubiegłego roku platforma liczyła blisko 71 milionów abonentów oraz 159 milionów aktywnych użytkowników.

A Wy czego najczęściej słuchaliście? 🙂