Polski zespół u boku Scorpions! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Polski zespół u boku Scorpions!

Polski zespół u boku Scorpions!

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd! Do przyjazdu niemieckiej legendy do Polski pozostały cztery miesiące! Pierwszy koncert odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi – 23 lipca w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu!

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd! Do przyjazdu niemieckiej legendy do Polski pozostały cztery miesiące! Pierwszy koncert odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi – 23 lipca w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu!

W skład zespołu Lion Shepherd wchodzą: wokalista Kamil Haidar, gitarzysta Mateusz Owczarek oraz perkusista Maciej Gołyźniak. Grupa jak żadna inna w Polsce daje upust emocjom mieszając w swojej twórczości muzykę progresywną, akustyczną z elementami bluesa i klasycznego rocka! Jak sami muzycy podkreślają – mają dość zamykania się w jednej formule, a ich brzmienie ma być nieokiełznane niczym sztorm pośrodku oceanu!

Lion Shepherd z każdym kolejnym koncertem i każdą kolejną płytą rozwija swój unikatowy styl oraz wizerunek. Grupa po dwóch udanych i świetnie przyjętych albumach „Hiraeth” (2015) i „Heat” (2017), przygotowuje się do wydania kolejnego longplaya – „III”, który ukaże się w 29 marca 2019 roku nakładem Universal Music Polska.

Właśnie to najnowsze wydawnictwo zespół będzie promować przed koncertami

Album „III” – bo to właśnie o nim mowa – jest największą produkcją w historii zespołu. Ekipa przeniosła się do magicznego miejsca – Monochrom Studio. Tam, pod okiem Ignacego Gruszeckiego oraz Roberta Szydło, zarejestrowano 14 utworów. Użyto rekordowej ilości instrumentów perkusyjnych i strunowych. Zespół z odwagą czerpał pełnymi garściami niemal ze wszystkich gatunków muzycznych. Pojawiają się tak charakterystyczne instrumenty dla zespołu jak gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, a także fortepian czy kwartet smyczkowy. Lion Shepherd wsparli znakomici goście: Atom String Quartet, Robert Szydło (gitary basowe) oraz Łukasz Damrych (instrumenty klawiszowe). Za wokale znów odpowiedzialny był Wojtek Olszak (Woobie Doobie Studio), z którym zespół pracuje od czasów płyty „Heat”. Premiera albumu „III” odbędzie się 29 marca i ukaże się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska.

– przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Giganci rocka zagrają ponownie w Polsce i to dwukrotnie! Pierwszy z koncertów odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi – 23 lipca w ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu. Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com.
Na koncert w Gliwicach zaprasza miasto Gliwice.

Wybieracie się na koncert? 🙂