Wielki powrót Krystyny Jandy. Zobacz zwiastun filmu "Słodkiego końca dnia" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wielki powrót Krystyny Jandy. Zobacz zwiastun filmu „Słodkiego końca dnia” [WIDEO]

Wielki powrót Krystyny Jandy. Zobacz zwiastun filmu „Słodkiego końca dnia” [WIDEO]

Za tą rolę Janda zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Sundance.

Za tą rolę Janda zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Sundance.

W sieci zadebiutował zwiastun wyczekiwanego filmu Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia”. Bohaterka międzynarodowej produkcji, Maria Linde, to pierwsza główna rola Krystyny Jandy od czasu „Tataraku” Andrzeja Wajdy (2009). Jest to powrót w wielkim stylu – aktorka za swój występ zdobyła Specjalną Nagrodę Jury dla Najlepszej Aktorki Festiwalu Sundance, jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali filmowych! Przed Wami przedsmak tego, co zobaczycie na wielkim ekranie. 

Tak o pracy nad produkcją opowiada sama aktorka:

Na ekranie Krystynie Jandzie partneruje Kasia Smutniak, Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

„Słodki koniec dnia” to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Mimo, że główną bohaterką filmu jest dojrzała kobieta, intelektualistka i polska emigrantka, to w tle filmu można odnaleźć szeroki kontekst społeczny i polityczny oraz Europę zmagającą się z narastającymi niepokojami i wynikającymi z nich zamachami terrorystycznymi.

– podkreśla Jacek Borcuch.

Polska premiera filmu jest zaplanowana na 10 maja 2019 roku.

Wybierzecie się do kina?