Kayah zaprezentowała nowy teledysk do singla "Dawaj w długą" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kayah zaprezentowała nowy teledysk do singla „Dawaj w długą” [WIDEO]

Kayah zaprezentowała nowy teledysk do singla „Dawaj w długą” [WIDEO]

Piosenkarka zapowiedziała również jubileuszową trasę koncertową.

Piosenkarka zapowiedziała również jubileuszową trasę koncertową.

20 lat temu ukazała się jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej „Kayah i Bregović”. Z tej okazji artystka przygotowała wyjątkową niespodziankę dla swoich fanów. Do sieci trafił teledysk do singla „Dawaj w długą”, który możecie zobaczyć poniżej.

– napisała artystka na swoim profilu facebookowym.

Wydana w 1999 roku płytaKayah i Bregović” sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej, a także wiele nagród muzycznych. Mimo upływu lat utwory z tego albumu są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń. Muzycznie zawiera połączenie współczesnego popu i folkloru bałkańskiego z rodzimą tradycją ludową. Płyta zawiera muzykę góralską, cygańską, śpiewy biesiadne, a nawet echa kolędy „Bóg się rodzi”. 

Kayah napisała słowa wszystkich piosenek. Goran Bregović jest autorem muzyki i producentem. Na płycie znajduje się kilka utworów znanych z filmowych płyt Bregovicia, takich jak: „Underground”, „Arizona Dream”, „Królowa Margot” i „Czas Cyganów”. Udziela się tu jego słynna cygańska orkiestra weselno-pogrzebowa. 

Jak Wam się podoba nowy singiel Kayah?