Strona Główna > Peter Bence – najszybszy pianista na świecie wystąpi w Polsce!

Peter Bence – najszybszy pianista na świecie wystąpi w Polsce!

Światowej sławy pianista, grający na fortepianie jak na perkusji i gromadzący komplety publiczności na wszystkich kontynentach, przyjedzie jesienią do Polski na cztery koncerty. Jego ekspresyjny styl i fantastyczna wirtuozeria nadały mu tytuł „najszybszego pianisty na świecie”!

Światowej sławy pianista, grający na fortepianie jak na perkusji i gromadzący komplety publiczności na wszystkich kontynentach, przyjedzie jesienią do Polski na cztery koncerty. Jego ekspresyjny styl i fantastyczna wirtuozeria nadały mu tytuł „najszybszego pianisty na świecie”!

O niezwykłym talencie

Peter Bence jest z pochodzenia Węgrem, ma 27 lat. Idealnie wpisuje się w określenie „cudownego dziecka”. Zainteresował się fortepianem w wieku 2 lat, gdy skończył 5 – zaczął regularnie brać lekcje gry na tym instrumencie, dwa lata później napisał swoją pierwszą kompozycję, a gdy miał 11 lat – skompletował utwory na swoją płytę! Początkowo bardzo dużo słuchał Mozarta i Chopina.

Po klasycznej edukacji w Akademii Ferenca Liszta w Budapeszcie, muzyk przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył klasę fortepianu i kompozycję filmową w prestiżowym Berkeley Music College w Bostonie. Jego pasją jest muzyka rockowa i popowa, a największą inspiracją – twórczość Michaela Jacksona.

– wspomina Peter Bence.

Jest także fanem muzyki filmowej. W Bostonie poznał Johna Williamsa – jednego ze swoich idoli i autora ścieżki dźwiękowej do filmu Star Wars. To on namówił pianistę do improwizacji znanych utworów, dzięki czemu w 2015 roku Peter Bence wrzucił do sieci swoje pierwsze wideo ze słynnym coverem króla popu.

Dzisiaj

Jego występy wizualnie i muzycznie są niezwykle ekscytujące, bo Bence nie tylko gra na klawiaturze, ale wykorzystuje cały fortepian niczym mebel: uderza klapą, sięga palcami do strun, wystukuje na obudowie rytm… Używa dodatkowego sprzętu do tworzenia dźwięków, dzięki czemu  kontroluje je w czasie rzeczywistym, a także podłącza efekty zewnętrzne dla każdej z warstw piosenki. Czasami więc jego koncert brzmi tak, jakby grała cała orkiestra!

Występy Petera na żywo przyciągają tysiące fanów na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch lat koncertował w ponad 40 krajach na czterech kontynentach – wszędzie wzbudzając zachwyt własnymi interpretacjami takich przebojów jak: „Don't Stop Me Now” Queen, „He Comes The Sun” The Beatles, „Beat It” Michaela Jacksona, „Attention” Charliego Putha, „Cry Me a River” Justina Timberlaka, czy nawet osławionego „Despacito”! Jego wersje coverów na YouTube wyświetlono już ponad 600 mln razy.

Polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć niezwykłe koncerty Petera Bence aż czterokrotnie. Koncerty odbędą się:

23 września w Sali Ziemi Poznań Congress Center
24 września w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu
7 października w COS Torwar Warszawa
24 listopada w ICE Kraków

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony