Strona Główna > Powstanie „Gladiator 2”! Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Powstanie „Gladiator 2”! Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Twórcy potwierdzili, że sequel będzie umiejscowiony 25 lat od wydarzeń z pierwszej części. Czego się jeszcze dowiedzieliśmy z wywiadu z producentami?

Twórcy potwierdzili, że sequel będzie umiejscowiony 25 lat od wydarzeń z pierwszej części. Czego się jeszcze dowiedzieliśmy z wywiadu z producentami?

Blisko po 20 latach od premiery kultowego  filmu „Gladiator” powstanie kolejna część! Tę informację potwierdzili  producenci Walter F. ParkesLaurie MacDonald podczas rozmowy ze Stefanem Pape z „HeyUGuys”.

– przekazała MacDonald.

– dodał Parkes.

Za scenariusz ma być odpowiedzialny Peter Craig, który współpracował przy takich filmach jak „12 Strong”, „Miasto złodziei” czy serii „Igrzyska śmierci”. Zarówno fabuła i obsada filmu owiane są wielką tajemnicą. Niepotwierdzone informacje mówią, że w nowej części zostaną przedstawione losy dorosłego Lucjiusza, syna Lucilli (Connie Nielsen) i bratanka Commodusa (Joaquin Phoenix). Wiadomo, że w filmie nie zobaczymy Russella Crowe’a, którego bohater zginął w pierwszym filmie.

FilmGladiator” w reżyserii Ridleya Scotta miał premierę w 2000 roku. Obok historycznych postaci, jak cezar Marek Aureliusz (Richard Harris) czy jego syn Kommodus (Joaquin Phoenix), pojawia się w nim też wiele postaci fikcyjnych, jak sam Maximus (Russell Crowe). Film został nagrodzony aż pięcioma Oscarami za najlepszy film dla Branko Lustiga, Davida Franzoniego, Douglasa Wicka, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego da Russella Crowe'a, za najlepsze efekty specjalne, najlepsze kostiumy i najlepszy dźwięk. Produkcja zdobyła również dwa Złote Globy i pięć statuetek BAFTA.

Czym nas zaskoczą twórcy? O tym zapewne przekonamy się niebawem.