Premiera filmu "Piłsudski" już we wrześniu - rozmawialiśmy z twórcami! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Premiera filmu „Piłsudski” już we wrześniu – rozmawialiśmy z twórcami! [WIDEO]

Premiera filmu „Piłsudski” już we wrześniu – rozmawialiśmy z twórcami! [WIDEO]

Byliśmy na konferencji filmu „Piłsudski”. Sprawdź, czego możemy spodziewać się po tej produkcji!

Byliśmy na konferencji filmu „Piłsudski”. Sprawdź, czego możemy spodziewać się po tej produkcji!

W tytułowej roli marszałka zobaczymy Borysa Szyca. W pozostałych rolach: Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski i Tomasz Schuchardt. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa.

Zobaczcie i posłuchajcie, co powiedzieli nam twórcy o filmie „Piłsudski”, którego premiera zapowiedziana jest na 13 września 2019 roku!

– mówi reżyser Michał Rosa. I dodaje:

„Piłsudski” rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzieo polityczny – Józef Piłsudski (Borys Szyc). Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza.

Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony (Magdalena Boczarska). Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrowad na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców skutkującą odwetem.

Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

Wybierzecie się do kina na ten film?