"Czarna żmija": Rowan Atkinson powróci do kultowej roli Księcia Edmunda » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Czarna żmija”: Rowan Atkinson powróci do kultowej roli Księcia Edmunda

„Czarna żmija”: Rowan Atkinson powróci do kultowej roli Księcia Edmunda

Aktor zdradził w jednym z wywiadów, że jest bardzo podekscytowany wznowieniem komediowego serialu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące produkcji.

Aktor zdradził w jednym z wywiadów, że jest bardzo podekscytowany wznowieniem komediowego serialu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące produkcji.

Blisko 20 lat minęło od ostatniego odcinka serialu „Czarna żmija”. Kilka tygodni temu twórca show Richard Curtis potwierdził, że bardzo chciałby przywrócić go do życia. Projekt owiany jest wielką tajemnicą. Wiadomo, że doszło do sekretnego spotkania oryginalnej obsady w Soho House w Londynie. Według magazynu „The Sun” 64-letni Atkinson jest bardzo podekscytowany powrotem do roli księcia Edmunda.

Akcja nowej odsłony serialu miałaby się toczyć się w czasach współczesnych. Richard Curtis i Rowan Atkinson wpadli na pomysł, aby zaprosić do projektu aktorów młodszego pokolenia takich jak Tom Hardy czy Russell Brand

Serial komediowy „Czarna żmija” był emitowany w latach 1983 – 1999. W ramach cyklu powstały cztery serie (liczące po sześć około półgodzinnych odcinków) oraz trzy odcinki specjalne. Każdy z nich obejmował inny okres brytyjskiej historii. Scenariusz pierwszej serii był dziełem Richarda Curtisa i Rowana Atkinsona, późniejsze zostały napisane przez Richarda Curtisa i Bena Eltona. Muzykę skomponował Howard Goodall.

Przypomnijmy sobie fragment serialu: