Strona Główna > Powstanie film o Elvisie Presleyu. Kogo zobaczymy w głównej roli?

Powstanie film o Elvisie Presleyu. Kogo zobaczymy w głównej roli?

Po wielkim sukcesie filmów biograficznych „Bohemian Rhapsody” i „Rocketman”, życie kolejnej gwiazdy zostanie przedstawione na wielkim ekranie.

Po wielkim sukcesie filmów biograficznych „Bohemian Rhapsody” i „Rocketman”, życie kolejnej gwiazdy zostanie przedstawione na wielkim ekranie.

Historię króla rock'n'rolla przedstawi reżyser Baz Luhrmann. Ma na swoim koncie takie kultowe produkcje jak „Moulin Rouge!” czy „Wielki Gatsby”. Do tej pory jego nowy projekt był owiany wielką tajemnicą. Teraz poznaliśmy kandydatów, którzy powalczą o główną rolą.

Wśród nich znaleźli się Ansel Elgort, Aaron Taylor-Johnson, Miles Teller, Austin Butler i Harry Styles. Panowie biorą udział w próbnych zdjęciach, które rozstrzygną, kogo zobaczymy w roli

Z informacji, które zostały już potwierdzone, wiemy, że Tom Hanks zagra Colonela Toma Parkera, managera Elvisa. Fabuła filmu ma być skupiona właśnie na relacji między Królem Rock'nRolla a jego managerem. To Parker pomógł zbudować karierę Elvisa zupełnie z niczego. Mówi się również, że był niesamowicie despotyczny. Krążą nawet plotki, że to on zabrał połową prywatnego majątku

Elvis Presley zmarł na atak serca 16 sierpnia 1977 roku w wieku 42 lat w Graceland w Memphis. Był pierwszym białym artystą, który na taką skalę wykorzystywał rhythm and bluesa i robił to w wielkim stylu. Jego piosenki „Love Me Tender„, „Heartbreak Hotel„, „Jailhouse Rock„, „It's Now Or Never„, czy „Can't Help Falling In Love„, wywoływały prawdziwą histerię. Elvis Presley to nie tylko jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki, ale również w całej kulturze popularnej. Sprzedał ponad miliard płyt i zdobył 14 nagród Grammy. 

Okazuje się, że Luhrmann pracuje nad tym projektem wraz ze swoją żoną Catherine Martin od 2013 roku. Pomysł narodził się w ich głowie zaraz po zakończeniu zdjęć do „Wielkiego Gatsby'ego”.

Data premiery filmu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Wybierzecie się do kina?