"Szansa na sukces" wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję Junior » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Szansa na sukces” wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję Junior

„Szansa na sukces” wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję Junior

Prezes Telewizji polskiej zdradził nowe zasady programu. Pojawi się między innymi nowa kategoria wiekowa.

Prezes Telewizji polskiej zdradził nowe zasady programu. Pojawi się między innymi nowa kategoria wiekowa.

W tym roku nie odbędą się typowe eliminacje do konkursu piosenki Eurowizja Junior. Według nowych zasad, które wprowadziła Telewizja Polska, zwycięzca „Szansy na sukces” będzie reprezentować Polskę podczas konkursu muzycznego. W związku z wprowadzonymi zmianami w nowej odsłonie programu będą mogły brać udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat.

Castingi do programu „Szansa na sukces” dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 13 i 14 lipca 2019 roku w siedzibie TVP w Warszawie. Uczestnicy muszą przygotować dwa covery i podkłady muzyczne nagrane na nośniku zewnętrznym.

 Na początku marca poznaliśmy lokalizację i datę 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019! Wydarzenie odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice. Jest to druga największa widowiskowa hala w Polsce. Może pomieścić ok. 17 tysięcy widzów.

Po olbrzymim sukcesie Roksany Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be” Polska po raz pierwszy dostała szansę bycia gospodarzem konkursu Eurowizji! Przypomnijmy, że Roksana pokonała aż 19 wykonawców z całej Europy (i Australii). Było to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo dla naszego kraju.

Program

Pierwszy odcinek nowej edycji „Szansy na sukces” zostanie wyemitowany 8 września 2019 roku.