Powstanie film o Majce Jeżowskiej! Poznaliśmy pierwsze szczegóły » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powstanie film o Majce Jeżowskiej! Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Powstanie film o Majce Jeżowskiej! Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Artystka świętuje 40-lecie pracy scenicznej. Uznała, że ten moment jest idealny, aby przedstawić historie swojego życia na wielkim ekranie.

Artystka świętuje 40-lecie pracy scenicznej. Uznała, że ten moment jest idealny, aby przedstawić historie swojego życia na wielkim ekranie.

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się filmy i spektakle o znanych artystach. Nie tak dawno w Szczecinie premierę miała sztuka „Być jak Beata” zainspirowana karierą

Artystka w 2019 roku świętuje 40-lecie pracy artystycznej. W związku z tym będziemy mogli ją zobaczyć na największych festiwalach. Majka Jeżowska wystąpi między innymi 3 sierpnia podczas Pol’and’Rock Festiwal. Przed kilkudziesięciotysięczną publicznością zaprezentuje piosenki z repertuaru dla dorosłych.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów artystki. Okazuje się, że ma powstać film o życiu Majki Jeżowskiej. Jak podaje „Super Express”, za jego realizację ma być odpowiedzialny syn piosenkarki Wojciech Jeżowski. Gwiazda przyznała, że bardzo ceni sobie jego profesjonalizm, dlatego nie wyobraża sobie, aby ktoś inny mógł to zrobić.

W tym monecie nie znamy więcej szczegółów dotyczących produkcji. Poznamy je zapewne niebawem.

Majka Jeżowska (tak naprawdę nazywa się Maria Jeżowska) urodziła się w 1960 roku w Nowym Sączu. Ukończyła Wydział Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem samej Krystyny Prońko.

Jako 18-letnia dziewczyna zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rok później została doceniona na Festiwalu w Opolu, gdzie otrzymała wyróżnienie za „interesującą interpretację wykonywanych piosenek” dzięki piosence „Nutka w nutkę„.

W 1987 zdobyła na koncercie premier Festiwalu w Opolu I nagrodę, śpiewając w trio z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem piosenkę „Czekamy na wyrok„. Rok później Majka Jeżowska ponownie zatriumfowała – zdobyła I nagrodę na koncercie premier w Opolu, tym razem za solowe wykonanie piosenki „Edek„.

Majka Jeżowska wspiera rozmaite akcje charytatywne. Należy do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, a od roku 2003 jest Ambasadorem Dobrej Woli przy UNICEF-ie.

Kogo chcielibyście zobaczyć w głównej roli?