Anita Lipnicka prezentuje nową wersję "Piosenki księżycowej" [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Anita Lipnicka prezentuje nową wersję „Piosenki księżycowej” [POSŁUCHAJ]

Anita Lipnicka prezentuje nową wersję „Piosenki księżycowej” [POSŁUCHAJ]

Za produkcję odświeżonej wersji utworu odpowiada Kuba Karaś z zespołu The Dumplings.

Za produkcję odświeżonej wersji utworu odpowiada Kuba Karaś z zespołu The Dumplings.

25 lat temu na polskim rynku muzycznym pojawiła się dziewiętnastoletnia Anita Lipnicka. W tym roku mija ćwierć wieku od jej spektakularnego debiutu. Wiele utworów stworzonych z Varius Manx, w duecie z Johnem Porterem, czy tych pochodzących z solowych projektów Artystki, na trwałe zapisało się w kanonie rodzimej popkultury, a ją samą wielokrotnie nazywano „głosem pokolenia”.

Dzisiaj Anita oddaje w ręce swoich słuchaczy jeden z utworów, od których wszystko się zaczęło. „Piosenka księżycowa” – bo o niej mowa – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które, choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką. 

Posłuchaj nowej wersji wielkiego hitu Anity Lipnickiej:

– opowiada artystka.

– dodaje.

Tym ciekawiej zapowiada się współpraca Anity z czołowymi polskimi producentami zaproszonymi do jubileuszowego projektu „OdNowa”, którym Anita zamierza uczcić 25-lecie pracy artystycznej. Ich twórczość bowiem jest znana każdemu, kto śledzi polski rynek muzyczny.

Pierwszą odsłoną zapowiadanego na jesień albumu, który ukaże się pod szyldem Warner Music Poland, jest wspomniana wcześniej „Piosenka księżycowa” – niekwestionowany hit lat dziewięćdziesiątych. W nowej wersji została wyprodukowana przez Kubę Karasia – współzałożyciela duetu The Dumplings. W jego interpretacji piosenka nabrała zdecydowanie odmiennego charakteru. Zyskała zadziorny „pazur”, a zarazem została umiejętnie wpisana w nowoczesną dynamikę – z pogranicza alternatywnego disco – inspirowaną brzmieniami z czasów, gdy Kuby Karasia jeszcze nie było na świecie!

– komentuje tajemniczo Anita Lipnicka.

Jak Wam się podoba „Piosenka księżycowa” w takiej wersji?