Garou wraca do Polski na aż dwa koncerty! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Garou wraca do Polski na aż dwa koncerty!

Garou wraca do Polski na aż dwa koncerty!

Uwielbiany na całym świecie artysta i jeden z najbardziej urzekających muzyków francuskiej sceny wystąpi w dwóch miastach: Gdańsku oraz Szczecinie.

Uwielbiany na całym świecie artysta i jeden z najbardziej urzekających muzyków francuskiej sceny wystąpi w dwóch miastach: Gdańsku oraz Szczecinie.

Garou jest multiinstrumentalistą. Do perfekcji opanował grę na: gitarze, fortepianie, klawesynie oraz trąbce. Może pochwalić się wieloma nagrodami, m.in. World Music Awards, Le Félix – Révélation au Québec. Pomysłowość artysty pozwala mu łączyć w swoich kompozycjach różne gatunki i przełamywać muzyczne bariery. Wyjątkowy głos Garou jak magnes przyciąga publiczność na całym świecie. Jest zapraszany do najpopularniejszych programów telewizyjnych takich jak „The Voice” – był trenerem w edycji francuskiej oraz kanadyjskiej. Niedawno wziął udział w programach „Destination Eurovision 2018” oraz jego własnym „Gare à Garou”.

Kariera Garou nabrała rozpędu pod koniec lat 90. On sam mówi o sobie skromnie: „podbiłem listy przebojów, pojawiając się we właściwym miejscu i właściwym czasie”. Spotkanie ze słynnym poetą, autorem musicalu „Notre Dame de Paris„, Lucem Plamondonem w barze w Montrealu miało ogromny wpływ na jego przyszłość. Niedługo potem, urok i talent Garou przyczynił się do rozpoczęcia współpracy z Celine Dion i Rene Angelil.

Piosenkarz w swoim dorobku ma aż 8 płyt i niezliczoną ilość singli. Jego pierwszy album „Seul” został wydany w 2000 roku. W samej Francji 2,5 miliona egzemplarzy zostało sprzedanych w jedyne 11 tygodni! Kolejne albumy gwiazdy: „Reviens”, „Garou”, „Piece of My Soul”, „Gentleman Cambrioleur”, „Version intégrale” ukazywały się w stosunkowo krótkich odstępach czasu.

Wiele utworów Garou stało się prawdziwymi hitami – zaliczają się do nich między innymi „Seul” czy „Gitan”. Kilkuletnia współpraca z Celine Dion przyniosła popularny utwór „Sous le vent”. Po tym czasie Garou chciał być artystycznie „wolny” i tworzyć bez ograniczających go schematów. Wybrał własną, niezależną drogę.

W 2012 roku jego 6 płyta „Rhythm and blues” została złotą płytą już tydzień po wydaniu! Przy ostatnim wydanym – 8 albumie „Au milieu de ma vie” współpracę podjęli utalentowani autorzy tekstów: Jean-Jacques Goldman, Pascal Obispo, Gérald de Palmas.

Artysta powróci do Polski w 2020 roku na dwa koncerty. Zagra 25 lutego w Gdańsku i 27 lutego w Szczecinie. 

Bilety trafią do sprzedaży 22 sierpnia 2019 roku.

Wybierzecie się na koncert?