"Matrix 4": Keanu Reeves powróci jako Neo » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Matrix 4”: Keanu Reeves powróci jako Neo

„Matrix 4”: Keanu Reeves powróci jako Neo

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego projektu sióstr Wachowskich. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły!

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego projektu sióstr Wachowskich. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły!

Od premiery pierwszej części Matrixa w reżyserii sióstr Wachowskich minęło 20 lat. Kilka tygodni temu Chad Stahelski reżyser odpowiedzialny za ostatnią część „Johna Wicka” zdradził, że jeden z najsłynniejszych filmów XX wieku doczeka się kontynuacji. Siostry Wachowskie pracują aktualnie nad czwartą częścią kultowej opowieści o świecie, gdzie maszyny przejęły kontrolę nad ludźmi.

W początkowej fazie projektu producenci próbowali namówić Sandrę Bullock, aby to ona zagrała Neo. Podobno scenariusz jej się bardzo spodobał, jednak ze względu na inne zobowiązania zawodowe nie mogła również przyjąć propozycji od sióstr Wachowskich.

Teraz twórcy filmu oficjalnie potwierdzili, że do roli Neo powróci sam Keanu Reeves. To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów serii. W obsadzie zobaczymy również ponownie Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Za scenariusz będzie odpowiedzialny zespół doskonale znany z pierwowzoru, czyli Lana Wachowska wraz z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. O udziale Lilly Wachowski w projekcie na razie nic nie wiadomo, ale siostra wskazała ją, jako współautorkę pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu.

Zdjęcia mają ruszyć na początku 2020 roku.