"Blondynka": Powstaje film biograficzny o Marylin Monroe » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Blondynka”: Powstaje film biograficzny o Marylin Monroe

„Blondynka”: Powstaje film biograficzny o Marylin Monroe

Wiele lat trwały przygotowania reżysera Andrew Dominika do tego wyjątkowego projektu. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Wiele lat trwały przygotowania reżysera Andrew Dominika do tego wyjątkowego projektu. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Wydawać by się mogło, że barwne życie jednej z najpopularniejszych blondynek w historii kina Marylin Monroe jest gotowym materiałem na scenariusz. Okazało się to jednak bardziej skomplikowane. Reżyser Andrew Dominik rozpoczął pracę nad tym projektem 12 lat temu. ‘

Początkowo w głównej roli miała wystąpić Naomi Watts. Kilka lat później propozycję zagrania Marylin dostała Jessica Chastain, a produkcji filmu podjął się Brad Pitt. Twórcy co chwila napotykali nowe przeszkody, które opóźniały rozpoczęcie prac na planie.

Wszystko wskazuje na to, że projekt doczeka się realizacji. Zdjęcia mają ruszyć latem 2020 roku.

W głównej roli zobaczymy Anę de Armas znaną między innymi z „Blade Runnera 2049”. Do obsady dołączyli ostatnio również Adrien Brody i Bobby Cannavale.

Scenariusz filmu „Blondynka” oparty jest na książce Joyce Carol Oates. Przedstawia ona bardzo intymne i bezlitosne oblicze Marylin Monroe. Autorka jasno podkreśla, że jej książka zawiera sporo fikcji i nie powinna być traktowana jako biografia.

Marylin Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 roku. Nie wszyscy wiedzą, że dwa dni przed śmiercią Marilyn udzieliła wywiadu, który trwał ponad osiem godzin. Dotyczył on między innymi popularności i wszystkiego, co się z nią wiąże. Monroe porównała sławę do kawioru. Mówiąc o tym, że sława przemija. Nie zdawała sobie wówczas chyba sprawy, że jej gwiazda nigdy nie zgaśnie.

Czekacie na ten film?