"Matrix 4": Keanu Reeves zdradził, dlaczego zdecydował się na powrót do kultowej roli » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Matrix 4”: Keanu Reeves zdradził, dlaczego zdecydował się na powrót do kultowej roli

„Matrix 4”: Keanu Reeves zdradził, dlaczego zdecydował się na powrót do kultowej roli

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego projektu sióstr Wachowskich. Jak Keanu Reeves zareagował na scenariusz?

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego projektu sióstr Wachowskich. Jak Keanu Reeves zareagował na scenariusz?

Od premiery pierwszej części „Matrixa” w reżyserii sióstr Wachowskich minęło 20 lat. Kilka tygodni temu Chad Stahelski reżyser odpowiedzialny za ostatnią część „Johna Wicka” zdradził, że jeden z najsłynniejszych filmów XX wieku doczeka się kontynuacji. Siostry Wachowskie pracują aktualnie nad czwartą częścią kultowej opowieści o świecie, gdzie maszyny przejęły kontrolę nad ludźmi.

W głównej roli Neo zobaczymy ponownie Keanu Reevesa. Oprócz niego powróci również Carrie-Anne Moss jako Trinity. Niestety wszystko wskazuje na to, że w produkcji może zabraknąć Laurence'a Fishburne'a, który wcielał się w Morfeusza. 

Za scenariusz odpowiedzialny jest zespół doskonale znany z pierwowzoru, czyli Lana Wachowska wraz z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. O udziale Lilly Wachowski w projekcie na razie nic nie wiadomo, ale siostra wskazała ją, jako współautorkę pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu.

Okazuje się, że Keanu Reeves miał już okazję go przeczytać. W jednym z wywiadów dla portalu „ET Online” zdradził, że już nie może się doczekać, aż wejdzie na plan.

Zdjęcia mają ruszyć na początku 2020 roku.