Kasia Kowalska zaśpiewała w duecie z Edytą Bartosiewicz! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kasia Kowalska zaśpiewała w duecie z Edytą Bartosiewicz!

Kasia Kowalska zaśpiewała w duecie z Edytą Bartosiewicz!

Do sklepów trafił nowy album Kasi Kowalskiej nagrany w ramach „MTV Unplugged”. W sieci pojawiła się właśnie jego pierwsza zapowiedź.

Do sklepów trafił nowy album Kasi Kowalskiej nagrany w ramach „MTV Unplugged”. W sieci pojawiła się właśnie jego pierwsza zapowiedź.

Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do tego jubileuszu, między innymi wyjątkowy koncert MTV Unplugged – w maju 2019 roku w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Artystce na scenie towarzyszyli znakomici goście: Stanisław Soyka i Edyta Bartosiewicz, z którą wspólnie wykonały utwór „Move Over”. Możecie go posłuchać poniżej.

Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian.

Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla „Najlepszego polskiego artysty” MTV EMA 2001.

„MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert „bez prądu” zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. Od tamtego czasu cykl „MTV Unplugged” niezmiennie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu „MTV Unplugged”, warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Aerosmith, Eltona Johna, Erica Claptona, Florence and the Machine czy Alicię Keys. W tym roku do tego znakomitego grona dołączyła Kasia Kowalska.