Strona Główna > Nowy utwór Leonarda Cohena – „Happens To The Heart” Zobacz teledysk [WIDEO]

Nowy utwór Leonarda Cohena – „Happens To The Heart” Zobacz teledysk [WIDEO]

Płyta „Thanks For The Dance” nie jest zestawem odrzutów z sesji nagraniowych, czy stron B winylowych płyt, ale niespodziewana kompilacja nowych, ekscytujących utworów i kontynuacja ostatniej za życia pracy mistrza. Premiera wydawnictwa planowana jest na 22 listopada 2019 roku.

Płyta „Thanks For The Dance” nie jest zestawem odrzutów z sesji nagraniowych, czy stron B winylowych płyt, ale niespodziewana kompilacja nowych, ekscytujących utworów i kontynuacja ostatniej za życia pracy mistrza. Premiera wydawnictwa planowana jest na 22 listopada 2019 roku.

Happens To The Heart” to pierwszy oficjalny singiel z nadchodzącego pożegnalnego albumu Leonarda Cohena „Thanks For The Dance”. To niespodziewane zestawienie 9 nowych utworów nagranych przed śmiercią barda, wyprodukowane przez jego syna – Adama Cohena. Przy pracy nad tym utworem wziął udział wieloletni współpracownik artysty – Javier Mas, który przyleciał z Barcelony do Los Angeles, aby uchwycić duszę nowej kompozycji, grając na gitarze Leonarda.

Do piosenki powstał piękny teledysk, w którym wystąpiła niesamowita osoba – Bobbi Salvor Menuez Każdy może ją kojarzyć z obrazka, który stworzyła SIA do „Chandelier”. Klip wyreżyserowany przez Daniela Askilla. Możecie go zobaczyć poniżej.

Sam twórca wideo mówi, że koncepcja przyszła do niego po pierwszym przesłuchaniu „Happens To The Heart”.

Niesamowity nowy album był nagrywany w wielu miejscach. Javier Mas, wielki hiszpański lutnista, który akompaniował Leonardowi na scenie przez ostatnie 8 lat podczas wspólnych tras, poleciał z Barcelony do Los Angeles, by uchwycić duszę gitary swojego przyjaciela. Adam Cohen zaprosił swoich przyjaciół i współpracowników na People Festival, by użyczyli mu swoich uszu i talentu. Damien Rice i Leslie Feist zaśpiewali, Richard Reed Parry z Arcade Fire zagrał na basie, Dessner z The National dodał gitarę, kompozytor Dustin O’Halloran użył fortepianu. Niesamowity berliński chór Cantus Domus również wystąpił w akompaniamencie orkiestry. W Montrealu Daniel Lanois zajął się złożeniem w całość wszystkich tych elementów. Znany z poprzedniej płyty chór Shaar Hashomayim pojawił się także na tym nagraniu. Patrick Watson został współproducentem płyty, Jennifer Warnes wykonała wokale wspierające, Beck chwycił za gitarę i drumlę. Miksem, tak samo jak przy „You Want It Darker” zajął się Michael Chaves.

Tak właśnie powstało „Thanks for the Dance”, nowy album Leonarda Cohena, który skupił się na przywołaniu esencji artysty.

– mówi Adam Cohen.

Thanks for the Dance” to niespodziewane błogosławieństwo, dar piękny i mocny. Głos Leonarda nie został uciszony, a taniec trwa dalej.