Strona Główna > „Mała syrenka”: Wiemy, kto zagra księcia Eryka

„Mała syrenka”: Wiemy, kto zagra księcia Eryka

Poznaliśmy właśnie kolejne szczegóły dotyczące obsady nowego filmu Disneya. Kogo zobaczymy w roli czarującego księcia?  

Poznaliśmy właśnie kolejne szczegóły dotyczące obsady nowego filmu Disneya. Kogo zobaczymy w roli czarującego księcia?  

W ostatnim czasie stało się bardzo modne tworzenie filmowych wersji kultowych animacji Disneya. Za nami już premiery „Dumbo”, „Aladyna” i „Króla Lwa”. Teraz przyszedł czas na kolejny klasyk. Kilka miesięcy temu studio Disneya oświadczyło, że na początku 2020 roku rozpoczną się prace na planie filmu „Mała syrenka”.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was, że w rolę Arielki wcieli się Halle Bailey. Ta decyzja nie została przyjęta przez internautów z wielkim entuzjazmem. 

Bardzo długo trwały castingi do roli księcia Eryka. O ten angaż starało się wielu młodych aktorów w tym między innymi Harrry StylesChristian Navarro czy Noah Centineo. Studio Disneya podjęło już w tej kwestii ostateczną decyzję. Księcia Eryka w filmowej wersji „Małej Syrenki” zagra Jonah Hauer-King.

W roli czarnego charakteru, czyli przebiegłej ośmiornicy Urszuli najprawdopodobniej zobaczymy aktorkę komediową. Melissę McCarthy. Studio Disneya aktualnie prowadzi z nią negocjacje w tej sprawie.

Za reżyserię filmowej wersji „Małej syrenki” odpowiada Rob Marshall. Scenariusz stworzył Jane Goldman, a muzykę skomponują Alan Menken oraz Lin-Manuel Miranda.

Myślicie, że to dobry wybór?