"List do matki" Violetty Villas w nowej aranżacji ormiańskiego barytona [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „List do matki” Violetty Villas w nowej aranżacji ormiańskiego barytona [WIDEO]

„List do matki” Violetty Villas w nowej aranżacji ormiańskiego barytona [WIDEO]

Mieszkający od trzech lat i nieustannie rozwijający swój polski repertuar ormiański baryton, Sar Sargsyan, rozpoczął właśnie prace nad nową płytą. Posłuchajcie pierwszej zapowiedzi.

Mieszkający od trzech lat i nieustannie rozwijający swój polski repertuar ormiański baryton, Sar Sargsyan, rozpoczął właśnie prace nad nową płytą. Posłuchajcie pierwszej zapowiedzi.

Pierwszym utworem, który promuje, najnowszy krążek artysty jest „List do matki”, znany przede wszystkim z niezapomnianego wykonania Violetty Villas. Tematem przewodnim nowego dzieła Sargsyana jest tęsknota za ojczyzną, która została dodatkowo wyrażona poprzez typowo ormiański charakter aranżacji oraz wykorzystanie w akompaniamencie duduka, ludowego instrumentu ormiańskiego.

Posłuchajcie:

Na planowanym wydawnictwie znajdą się utwory zarówno polskich kompozytorów, jak i znanych twórców ormiańskich z nowymi polskimi tekstami. Wydanie płyty planowane jest drugą połowę 2020 roku.

Sar Sargsyan, który przed trzema laty zdecydował się pozostać na stałe w Polsce i tu tworzyć swoją przyszłość, do swojego przebogatego wielojęzycznego repertuaru stopniowo włącza różne piękne utwory w języku polskim. Artysta stale poszukuje kompozycji, które odpowiadałyby jego stylistyce i wrażliwości – takim dziełem pod każdym względem okazała się pieśń pt. „List do matki”, skomponowana przez Adama Skorupkę, do której słowa napisali Stanisław Werner oraz Mirosław Łebkowski. Mimo że większość polskich słuchaczy doskonale kojarzy ten utwór, wersja zaprezentowana przez Sara Sargsyana stanowi zupełnie inną interpretację.