Lady Pank rusza w trasę "O dwóch takich co ukradli księżyc" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Lady Pank rusza w trasę „O dwóch takich co ukradli księżyc”

Lady Pank rusza w trasę „O dwóch takich co ukradli księżyc”

Zespół Lady Pank przygotował na przyszły rok dla swoich fanów nie lada niespodziankę. Sprawdźcie szczegóły!

Zespół Lady Pank przygotował na przyszły rok dla swoich fanów nie lada niespodziankę. Sprawdźcie szczegóły!

Będą to wyjątkowe 4 koncerty z piosenkami do filmu rysunkowego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, do którego Jan Borysewicz i spółka stworzyli muzykę ponad 33 lata temu.

Koncerty będą połączone z projekcją tej kultowej bajki Kornela Makuszyńskiego. Premiera odbyła się w listopadzie podczas Festiwalu SoundEdit w Łodzi.

– mówi Jan Borysewicz. 

W historii muzyki rozrywkowej mało jest takich przypadków, żeby zespół rockowy nagrał płytę będącą ścieżką dźwiękową kreskówki. A płytę wybitną? To już raczej ewenement. Całe szczęście właśnie w kategoriach ewenementu trzeba rozpatrywać ten album. Jan Borysewicz w obliczu wyzwania, jakim było pisanie muzyki mającej ilustrować konkretne sceny filmu, spiął się maksymalnie i wykonał pracę podobną do tej, jaką słychać na pierwszej solowej płycie Paula McCartneya – większość instrumentów nagrał sam.

Zarejestrował ścieżki perkusji, basu, gitar i instrumentów klawiszowych. Później do całości dodano wokale Janusza Panasewicza i chórki Uli Mogilenickiej. Tak powstała płyta, która po dziś dzień zaskakuje pomysłami, oryginalnością i świeżością. Niezwykłe jest także to, że pomimo dziecięcej, bajkowej tematyki na płycie pojawiło się sporo piosenek, które stały się regularnymi, „dorosłymi” przebojami. Wystarczy wspomnieć takie utwory jak „Marchewkowe pole”, „Czarownik”, „Dwuosobowa banda” czy „Lew”.

Tak prezentuje się terminarz koncertów:

– 13 marca 2020 roku  – Wrocław

– 2 kwietnia 2020 roku – Gdańsk

– 5 kwietnia 2020 roku – Łódź

Bilety trafią do sprzedaży 20 grudnia 2019 roku.