Dwa nowe albumy Davida Bowiego jeszcze w 2020 roku » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dwa nowe albumy Davida Bowiego jeszcze w 2020 roku

Dwa nowe albumy Davida Bowiego jeszcze w 2020 roku

Z okazji 4. rocznicy śmierci legendarnego artysty, wytwórnia Parlophone zapowiedziała dwa nowe wydawnictwa. Sprawdźcie szczegóły!

Z okazji 4. rocznicy śmierci legendarnego artysty, wytwórnia Parlophone zapowiedziała dwa nowe wydawnictwa. Sprawdźcie szczegóły!

Pierwsza z płyt „Is It Any Wonder?” będzie zawierała sześć niepublikowanych wcześniej wersji przebojów Davida Bowiego. Krążek trafi do sprzedaży 17 stycznia 2020 roku. Pierwszym singlem, który go promuje, jest utwórThe Man Who Sold The World„. Posłuchajcie!. 

Oba albumy są efektem akustycznej sesji nagraniowej zrealizowanej dla BBC w 1997 roku. Druga płyta w wersji rozszerzonej ukaże się 18 kwietnia 2020 roku podczas Record Store Day.  

Według oficjalnych danych krótko po śmierci Bowiego w 2016 roku sprzedaż jego albumów w samych Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 5000%. W ciągu tygodnia od śmierci sprzedano 682 tys. egzemplarzy. Spotify podał, że streamowanie jego muzyki wzrosło o 2700 % – i to w ciągu zaledwie kilku godzin.

Nic więc dziwnego, że wytwórnie nadal zainteresowane są sprzedażą płyt pod nazwiskiem zmarłej gwiazdy. W tym przypadku przedstawiciele Parlophone zalecają ostrożność w ocenie pośmiertnych płyt jako szybkiego zarabiania pieniędzy. Jak wyjaśniają, zależy im przede wszystkim na dotarciu do nowych odbiorców. Jest to również szansa na uchronienie wielu artystów od zapomnienia.

A Wy co o tym myślicie?