"Szansa na Sukces Eurowizja 2020": Poznaliśmy uczestników i nowe zasady! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Szansa na Sukces Eurowizja 2020”: Poznaliśmy uczestników i nowe zasady!

„Szansa na Sukces Eurowizja 2020”: Poznaliśmy uczestników i nowe zasady!

Zwycięzca zimowej edycji programu zostanie polskim reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji – Rotterdam 2020.

Zwycięzca zimowej edycji programu zostanie polskim reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji – Rotterdam 2020.

Po sukcesie Viki Gabor w Eurowizji Junior 2019 Telewizja Polska ponownie sięga po format Szansa na Sukces, aby wyłonić polskiego reprezentanta. Poznaliśmy właśnie wszystkich uczestników, którzy będą walczyć o występ podczas konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W jury 

Pierwszy odcinek specjalnego wydania „Szansy na sukces” zostanie wyemitowany 2 lutego 2020 roku. Usłyszymy w nim największe przeboje zespołu Abba. Na scenie wystąpią Patryk Skoczyński, Emilia Sanecka, Siostry Szlachta, Kasia Dereń, Amelia Andryszczyk, Sargis Davtyan i Maja Hyży.

Tak prezentuje się lista pozostałych artystów, których zobaczymy w programie (TVP jeszcze oficjalnie nie potwierdziło uczestników. Artyści sami pochwalili się udziałem w programie na swoich social mediach):

Uczestników tegorocznej „Szansy na Sukces” oceniać będzie jury złożone z trzech reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji z ubiegłych lat: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee.

Finałowy odcinek będzie miał premierę 23 lutego 2020 roku. Troje finalistów, z trzech odcinków specjalnych zaśpiewa po dwa utwory. Pierwszy z nich będzie coverem piosenki jurora, który był gościem zwycięskiego odcinka wokalisty, a drugim będzie autorska piosenka, specjalnie nagrana na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji. Z tym utworem zwycięzca Szansy na Sukces wystąpi również w Rotterdamie.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Rotterdamie.

Komu będziecie kibicować?