Muniek Staszczyk wraca do koncertowania! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Muniek Staszczyk wraca do koncertowania!

Muniek Staszczyk wraca do koncertowania!

Pierwszy koncert z trasy koncertowej „Muniek i Przyjaciele” odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku w warszawskim klubie Palladium.

Pierwszy koncert z trasy koncertowej „Muniek i Przyjaciele” odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku w warszawskim klubie Palladium.

Zespół T.Love w lipcu 2019 roku poinformował o problemach zdrowotnych Muńka Staszczyka. Okazało się, że artysta przebywający w Londynie po koncercie Neila Younga i Boba Dylana, trafił do tamtejszego szpitala. Kilka dni później Muniek napisał na swoim Facebooku o tym, że sytuacja była naprawdę dramatyczna – doznał wylewu.

„Muniek i Przyjaciele” to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W tym projekcie, na gitarach akustycznych towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak z T.Love.

Koncert w warszawskim Palladium, będzie pierwszym biletowanym występem Muńka w stolicy po niemal rocznej przerwie.

Program koncertów od początku jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty, zawiera też przeboje z najnowszej solowej płyty artysty „Syn miasta”. Muniek i Przyjaciele to odskocznia od głośnego, rockowego grania, w którym Zygmunt Staszczyk zapragnął zaprezentować się z mniejszym aparatem wykonawczym, w nieco mniejszych, kameralnych salach.

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję.

W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to „Garaż” (1984), „IV LO” (1985) i „Autobusy i tramwaje” (1988).

W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam