"Ocaleni": Polscy artyści na rzecz walki z koronawirusem [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Ocaleni”: Polscy artyści na rzecz walki z koronawirusem [WIDEO]

„Ocaleni”: Polscy artyści na rzecz walki z koronawirusem [WIDEO]

Singiel „Ocaleni” to odpowiedź artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom.

Singiel „Ocaleni” to odpowiedź artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom.

Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Zuza po raz pierwszy gościła w studio nagraniowym – debiutując wokalnie. Z kolei klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19.

Klip możecie zobaczyć ponizej.

Dominik „Doniu” Grabowski i Jacek, „Mezo” Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę ,współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu.

Uniwersalny wydźwięk „Ocalonych” Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.