Największa gitarowa orkiestra online zagra już w piątek! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Największa gitarowa orkiestra online zagra już w piątek!

Największa gitarowa orkiestra online zagra już w piątek!

Już w piątek, 1 maja 2020 roku, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Legendarne „Hey Joe” zagramy w tym roku w domach, w oknach, na balkonach i w ogrodach.

Już w piątek, 1 maja 2020 roku, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Legendarne „Hey Joe” zagramy w tym roku w domach, w oknach, na balkonach i w ogrodach.

gitarMimo odmiennej formuły festiwalu do wspólnego grania przyłączą się wybitni artyści, w tym Jennifer Batten, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Wojciech Pilichowski, muzycy Budki Suflera i Sebastian Riedel. Podczas Rekordu trwać będzie także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji „Zobacz Mnie”. Transmisja na żywo rusza 1 maja o 12:00 przez stronę

Podczas tegorocznej edycji nie spotkamy się na wrocławskim Rynku, ale wzorem Włoch czy Hiszpanii zagramy na balkonach, w domach i w ogrodach. Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Akordy do piosenek dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce: ZAGRAJ Z NAMI. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar oraz pozostałe instrumenty strunowe. Do zabawy będzie można dołączyć również z innymi instrumentami, jak skrzypce czy harmonijka. 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Organizatorzy zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów (w poziomie) ze wspólnego grania na adres: gitarowy.2020@gmail.com oraz dzielenia się nimi na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie. Transmisja na żywo rozpocznie się 1 maja o godz. 12:00 na stronie

Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrają jako największa gitarowa orkiestra online, dołączyła Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszymy największe przeboje artysty, w tym “Hey Joe”, “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Z kolei Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie. Udział w Gitarowym Rekordzie Świata potwierdzili również m.in. LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Jose Torres, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Gitarową orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński.