Adam Bielecki gościem cyklu spotkań #kulturalnastrefa » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Adam Bielecki gościem cyklu spotkań #kulturalnastrefa

Adam Bielecki gościem cyklu spotkań #kulturalnastrefa

Rozmowę z okazji wydania bestsellera „Spod zamarzniętych powiek” w formie audiobooka poprowadzi współautor książki Dominik Szczepański.

Rozmowę z okazji wydania bestsellera „Spod zamarzniętych powiek” w formie audiobooka poprowadzi współautor książki Dominik Szczepański.

Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.

Spotkanie online odbędzie się 5 maja 2020 roku o godz. 18:00. Link do transmisji znajdziecie

Książka „Spod zamarzniętych powiek” to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze z rodzinnych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbruma I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.