Nowy teledysk zespołu Enej "A u Jawora" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nowy teledysk zespołu Enej „A u Jawora” [WIDEO]

Nowy teledysk zespołu Enej „A u Jawora” [WIDEO]

Utwór jest zapowiedzią nowej folkowej płyty „A skiela Wy?”, której premiera nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Utwór jest zapowiedzią nowej folkowej płyty „A skiela Wy?”, której premiera nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Do sieci trafił nowy teledysk zespołu Enej do utworu „A u Jawora”. Po lubelskich “Karych Koniach” muzycy sięgnęli tym razem do folkloru kurpiowskiego będącego bezdenną kopalnią niezwykle pięknych melodii. Teledysk do nowego singla możecie zobaczyć ponizej.

Album „A skiela Wy?” to ogromny wachlarz wrażeń, prawdziwa gratka dla fanów muzyki ludowej, jednak nie tylko oni znajdą w nowej płycie zespołu Enej coś dla siebie. Twórcze podejście do aranżacji tradycyjnych melodii sprawiło, że każdy z pewnością wyłowi ukochane przez siebie rytmy, czy dźwięki, a młodzieńcza energia (której muzycy wciąż są pełni) powoduje, że piosenki nadają się zarówno do słuchania w domowym zaciszu, jak i do tańca. Jest to zatem obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika muzyki, odwołanie do uniwersalnych wartości, tradycji z młodą, rozjaśnioną uśmiechem twarzą.

Na nowej płycie znajdzie się 12 pieśni i piosenek ludowych zebranych i zaaranżowanych na nowo przez zespół Enej oraz dwie znane wszystkim autorskie kompozycje w kompletnie nowej odsłonie, to pełen szacunku ukłon w stronę tradycji, a zarazem nadanie jej młodzieńczych barw. Materiał tworzą utwory z Warmii, Mazur, Kurpi, Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub i Ukrainy oraz takie, które pojawiały się niemal we wszystkich regionach Polski na przestrzeni dziejów.