Roxette w akustycznej wersji hitu The Beatles [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Roxette w akustycznej wersji hitu The Beatles [POSŁUCHAJ]

Roxette w akustycznej wersji hitu The Beatles [POSŁUCHAJ]

Szwedzki duet nagrał utwór „HELP” w listopadzie 1995 roku w Abbey Road Studios w Londynie, a teraz po raz pierwszy możemy go posłuchać.

Szwedzki duet nagrał utwór „HELP” w listopadzie 1995 roku w Abbey Road Studios w Londynie, a teraz po raz pierwszy możemy go posłuchać.

„Help!” to pierwsza zapowiedź „Bag of Trix – Music from the Roxette Vaults” – serii wydawnictw, które będą się pojawiać, kiedy się najmniej tego spodziewacie. Utworu możecie posłuchać poniżej.

15 listopada 1995 roku zespół Roxette nagrał 4 akustyczne utwory w legendarnym w Abbey Road Studios w Londynie. Te piosenki to 3 hity Roxette „The Look”, „Listen To Your Heart”, „You Don't Understand Me” i wspaniały cover z repertuaru The Beatles, „Help!” Wszystkie trzy utwory Roxette zostały już wydane na singlu „You Don't Understand Me”. Akustyczna wersja hitu The Baatles została wydana cyfrowo po raz pierwszy 8 maja 2020 roku. Wokal Marie jest oszałamiający!

– mówi Per Gessle.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje „It Must Have Been Love”, „How Do You Do”, „Joyride” czy „Listen To Your Heart” na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.