Strona Główna > Queen udostępni legendarny koncert upamiętniający Freediego Merury’ego!

Queen udostępni legendarny koncert upamiętniający Freediego Merury’ego!

W koncercie z 1992 roku oprócz muzyków Queen wzięli również udział między innymi David Bowie, Robert Plant czy Axl Rose.

W koncercie z 1992 roku oprócz muzyków Queen wzięli również udział między innymi David Bowie, Robert Plant czy Axl Rose.

Queen udostępni legendarny koncert z 1992 roku Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness” na Youtube. Jest to wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów, ponieważ nagranie będzie dostępne tylko przez 48 godzin. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na Światową Organizację Zdrowia i jej pomoc na rzecz COVID-19.

Koncert będziecie mogli zobaczyć 15 maja 2020 roku o godz. 18:00.

Koncert „Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness” odbył się na stadionie Wembley w Londynie 20 kwietnia 1992 roku, kilka miesięcy po śmierci Merkury'ego. Na scenie wystąpili członkowie Queen – Brian May, Roger Taylor i John Deacon – zagrali szereg klasyków Queen i innych piosenek z artystami takimi jak David Bowie, Robert Plant, Roger Daltrey, Tony Iommi, James Hetfield, Seal, George Michael, Elton John, Axl Rose i Liza Minnelli. W programie znalazły się także indywidualne występy Metalliki, U2, Def Leppard, Guns N ’Roses i Spinal Tap.