"Czułe struny": Natalia Kukulska udostępniła pierwszy singiel z nowej płyty » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Czułe struny”: Natalia Kukulska udostępniła pierwszy singiel z nowej płyty

„Czułe struny”: Natalia Kukulska udostępniła pierwszy singiel z nowej płyty

Piosenkarka po dłuższej przerwie powraca z nowym materiałem! Do sieci trafił pierwszy utwór z nadchodzącego albumu.

Piosenkarka po dłuższej przerwie powraca z nowym materiałem! Do sieci trafił pierwszy utwór z nadchodzącego albumu.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Teledysk do pierwszego singla możecie zobaczyć poniżej.

– mówi Natalia Kukulska

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Premiera płyty zaplanowana jest na 28 sierpnia 2020 roku