Limahl wciąż zakochany. Król dyskotek lat 80. powraca z nowym singlem! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Limahl wciąż zakochany. Król dyskotek lat 80. powraca z nowym singlem! [WIDEO]

Limahl wciąż zakochany. Król dyskotek lat 80. powraca z nowym singlem! [WIDEO]

Artysta udostępnił nowy singiel „Still In Love”, w którym śpiewa o miłości do swojego męża.

Artysta udostępnił nowy singiel „Still In Love”, w którym śpiewa o miłości do swojego męża.

Jest wielu piosenkarzy i zespołów muzyki rozrywkowej lat 80. bez których nie wyobrażamy sobie tamtego czasu. Z całą pewnością jednym z czołowych reprezentantów kiczowatego, tandetnego, ale niezwykle barwnego okresu w muzyce jest – Limahl.

Brytyjski wokalista powrócił po wielu latach nieobecności z nowym singlem „Still in Love”Utwór został skomponowany i wyprodukowany we współpracy z niemieckim producentem – Miro Markusem. Możecie go posłuchać poniżej.

Limahl a właściwie Christopher Hamill, urodził się 19 grudnia 1958 roku w Wigan w Anglii. Przygodę z muzyką zaczął już w wieku 7 lat, to właśnie wtedy zaczął intensywnie śpiewać. W wieku 16 lat zaczął przygotowywać się do zawodu fryzjera, nie przerywając przy tym nauki śpiewania. W 1981 roku został wokalistą zespołu Art Nouveau, który szybko zmienił nazwę na „Kajagoogoo”. Grał on głównie muzykę z pogranicza elektornicznego popu, który w tamtym okresie był niezwykle popularny. Za jego karierę w dużej mierze odpowiada Nick Rhodes z zespołu Duran Duran. Zespół, a przy tym sam Limahl, zasłynęli przebojem „Too Shy”. Który stał się jednym z symboli lat 80. Po dwóch latach, w 1983 roku, Limahl opuścił zespół i zajął się solową karierą.