Zespół Bon Jovi nagrał teledysk ze swoimi fanami! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Bon Jovi nagrał teledysk ze swoimi fanami! [WIDEO]

Zespół Bon Jovi nagrał teledysk ze swoimi fanami! [WIDEO]

Po tym, jak zostali zmuszeni do odwołania światowej trasy koncertowej i opóźnienia wydania długo oczekiwanego albumu, zespół Bon Jovi ogłosił dzisiaj, że ich nowy album „2020” zostanie wydany 2 października 2020 roku. Zapowiadający płytę nowy singiel „Do What You Can” właśnie trafił do serwisów streamingowych.

Po tym, jak zostali zmuszeni do odwołania światowej trasy koncertowej i opóźnienia wydania długo oczekiwanego albumu, zespół Bon Jovi ogłosił dzisiaj, że ich nowy album „2020” zostanie wydany 2 października 2020 roku. Zapowiadający płytę nowy singiel „Do What You Can” właśnie trafił do serwisów streamingowych.

Album, którego premierę zaplanowano pierwotnie na 15 maja 2020 roku, wypełniły głębokie, dojrzałe piosenki, które, podobnie jak i tytuł całości, miały przygotować słuchaczy na niełatwy, pełen wyzwań rok wyborczy. Tak samo jak i cała Ameryka, również zespół Jona niespodziewanie doświadczył pandemii koronawirusa, która zmieniła świat. Wkrótce potem szybko nastąpiły przełomowe wydarzenia związane ze śmiercią George'a Floyda i późniejszym narodowym ruchem na rzecz równości rasowej. Artysta zdawał sobie sprawę, że tematów związanych z rokiem 2020 wciąż przybywa. W zaciszu domowego studia przygotował więc dwie nowe piosenki „American Reckoning” i „Do What You Can”, które dotyczą ostatnich wydarzeń i uzupełniają album o istotne zagadnienia.

Zobaczcie teledysk:

– powiedział Jon Bon Jovi.

Dobrze znany ze swojej rozległej pracy filantropijnej, Jon spędził pierwsze dni i tygodnie kwarantanny pomagając potrzebującym w swojej JBJ Soul Kitchen Community Restaurant w Red Bank, w New Jersey. Nazywając siebie „zmywarką” w restauracji, Jon został schwytany przez swoją żonę Dorotheę na poniższym zdjęciu, które zostało później opublikowane w mediach społecznościowych z podpisem „Jeśli nie możesz zrobić tego, co robisz… Możesz.” Jego songwriterski zmysł natychmiast ruszył do akcji i następnego dnia powstał cały utwór. W duchu wspólnoty, który towarzyszył wczesnym dniom kwarantanny, Jon poprosił fanów na portalach społecznościowych zespołu, aby „napisali swoją zwrotkę” i opowiedzieli własną historię z hashtagiem #DoWhatYouCan.. Muzyk przygotował pierwszą zwrotkę i refren, po czym został wręcz zalany falą tysięcy odpowiedzi z napisanymi przez fanów fragmentami: zarówno rozdzierającymi serce, jak i podnoszącymi na duchu.

„Żaden zespół nie wzbudził więcej empatii, nie wyartykułował lepiej uczucia niepewności i nie pocieszył fanów z uspokojeniem niż rockersi z Jersey w pierwszych tygodniach wybuchu epidemii”, napisał dziennik USA Today o działaniach zespołu w tych historycznych tygodniach.

Ostateczna wersja „Do What You Can”, napisana przez Jona Bon Jovi, została po raz pierwszy wykonana akustycznie podczas dobroczynnej imprezy Jersey4Jersey, zbierając 6 milionów dolarów dla dotkniętych pandemią mieszkańców stanu. W kolejnych tygodniach tygodniach cały zespół nagrał piosenkę w studio i dodał ją do nadchodzącego albumu.