Strona Główna > Kayah i Karolina Cicha idą w „tany” utworem „Płacz nad młodością co odchodzi”

Kayah i Karolina Cicha idą w „tany” utworem „Płacz nad młodością co odchodzi”

Wspólny singiel Karoliny Cichej wraz z Kayah zapowiada płytę Karoliny „TANY”, której premiera będzie miała miejsce 11 września 2020 roku.

Wspólny singiel Karoliny Cichej wraz z Kayah zapowiada płytę Karoliny „TANY”, której premiera będzie miała miejsce 11 września 2020 roku.

Nie dajcie się jednak zwieźć temu przewrotnemu tytułowi. Artystki, nie tylko nie rozpaczają nad młodością, co odchodzi, ale z mocnym przytupem idą w „TANY”! I zachęcają do tego wszystkich, nie tylko tych ze swojego pokolenia. Karolina Cicha, jako jedna z najważniejszych polskich artystek nurtu folkowego, zaprosiła do wspólnego śpiewania Kayah, a ta dba o to by o Karolinie, nie było cicho…

Do wspólnego utworu powstał Lyric Video, ponieważ dla Karoliny moc przekazu, jaki niesie ze sobą tekst, jest zawsze bardzo ważny. Jednak by fani mogli nacieszyć się nie tylko tekstem i muzyką, ale także warstwą wizualną, Artystki zadbały również o to, by w klipie wystąpić. Możecie go zobaczyć poniżej.

Kayah o singlu i Karolinie:

Karolina Cicha jest jedną z najważniejszych polskich artystek na scenie folk. Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka zasłynęła już z eksploracji muzyki tradycyjnej. Płytą „TANY” podejmuje dialog, tego co tradycyjne, z tym co współczesne. Bardzo aktualne problemy i tematy społeczne ubiera w nowoczesne taneczne rytmy i efekty dźwiękowe, zawsze jednak czerpiąc podłoże do utworów z tradycyjnej polskiej muzyki rodem ze swoich rodzinnych stron, czyli Podlasia.