"Wodecki Twist Festiwal": Koncert będzie transmitowany w internecie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Wodecki Twist Festiwal”: Koncert będzie transmitowany w internecie!

„Wodecki Twist Festiwal”: Koncert będzie transmitowany w internecie!

Wyjątkowy koncert odbędzie się już 27 września 2020 roku. Poznaliśmy cały program wydarzenia.

Wyjątkowy koncert odbędzie się już 27 września 2020 roku. Poznaliśmy cały program wydarzenia.

Festiwal „WODECKI TWIST” co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie zamierzają rezygnować z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi zostali zmuszeni przenieść wspólne śpiewanie z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie? Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września 2020 roku, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego? wyjątkowy, jubileuszowy koncert w ramach 3. WODECKI TWIST 2020. Program gali pod tytułem „Dobrze, że jesteś” wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra?. Na scenie pojawią się: Kuba Badach?, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska? oraz Ewelina Cassette?, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska?. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. A w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.

Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube

Będziecie oglądać?