Eurowizja Junior 2020. Poznaliśmy polską reprezentantkę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja Junior 2020. Poznaliśmy polską reprezentantkę

Eurowizja Junior 2020. Poznaliśmy polską reprezentantkę

Podobnie jak w poprzednich latach eliminacje do konkursu piosenki Eurowizji Junior odbyły się w programie „Szansa na sukces”.

Podobnie jak w poprzednich latach eliminacje do konkursu piosenki Eurowizji Junior odbyły się w programie „Szansa na sukces”.

W ostatnich tygodniach trwały eliminacje do konkursu piosenki Eurowizja Junior. W nowej odsłonie programu „Szansa na sukces” mogły brać udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Decyzją widzów oraz jurorów Polskę w tym roku reprezentować będzie 10-letnia Alicja Tracz. Dziewczynka wystąpi z piosenką „I'll Be Standing”. Jej finałowy występ możecie zobaczyć poniżej.

Eurowizja dla dzieci zostanie zorganizowana 29 listopada 2020 roku w Warszawie. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów – członków EBU. 

Fani spekulują, gdzie może znajdować się „studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć”. W dobie epidemii koronawirusa organizacja tak dużych wydarzeń jest wykluczona. Bardzo możliwe, że konkurs odbędzie się bez udziału publiczności. Na tę informację będziemy musieli jeszcze poczekać. 

Polska przez ostatnie dwa lata triumfowała podczas Eurowizji Junior. W 2018 roku Roksana Węgiel wygrała konkurs z piosenką „Anyone I Want To Be”, a rok później Viki Gabor zwyciężyła w odbywającym się w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior.