Maciej Maleńczuk niespodziewanie wydał nowy album "Klauzula sumienia" [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Maciej Maleńczuk niespodziewanie wydał nowy album „Klauzula sumienia” [POSŁUCHAJ]

Maciej Maleńczuk niespodziewanie wydał nowy album „Klauzula sumienia” [POSŁUCHAJ]

Na płycie znalazło się 12 premierowych utworów. Już teraz możecie posłuchać jej w całości.

Na płycie znalazło się 12 premierowych utworów. Już teraz możecie posłuchać jej w całości.

Wydawnictwo Agora przedstawia pierwszy od sześciu lat w pełni autorski album krakowskiego Artysty. Po „Tęczowej swaście” z 2014 roku jeszcze z towarzyszeniem Psychodancing oraz dwóch krążkach stricte instrumentalno – jazzowych, M. M. połączył siły z kształconymi jazzmenami i zajął się na powrót poletkiem pieśni publicystycznej. Pierwszym wspólnym dziełem Maleńczuka i Rhythm Section był krążek z interpretacjami tekstów nieodżałowanego mistrza polskiego słowa pisanego – Wojciecha Młynarskiego.

Poniżej możecie posłuchać tytułowego utworu z płyty „Klauzula sumienia”:

Tak prezentuje się lista piosenek, które znalazły się na nowym wydawnictwie:

Ostatni album artysty „The Ant” ukazał się 5 października 2018 roku. Był to projekt Macieja Maleńczuka zrealizowany z amerykańskim perkusistą – Grantem Calvinem Westonem. Album podobnie jak „Jazz For Idiots” jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty też znajdą w nim coś dla siebie. Tym razem proste melodie i covery zostały zastąpione autorskimi kompozycjami Maleńczuka.