Zespół Scorpions przygotował niespodziankę z okazji rocznicy "Wind of Change" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Scorpions przygotował niespodziankę z okazji rocznicy „Wind of Change”

Zespół Scorpions przygotował niespodziankę z okazji rocznicy „Wind of Change”

Reedycja albumu ukaże się w „Wind Of Change: The Iconic Song” z okazji 30. rocznicy zjednoczenia Niemiec.

Reedycja albumu ukaże się w „Wind Of Change: The Iconic Song” z okazji 30. rocznicy zjednoczenia Niemiec.

Jeden z największych klasyków hard rocka, Scorpions, świętuje w tym roku 30. rocznicę wydania “Wind of Change”. Z tej okazji, 3 października 2020 roku ukazał się limitowany box set: “Wind of Change: The Iconic Song”. To wydawnictwo będzie w całości dedykowane wielkiej balladzie stworzonej przez Klausa Meine, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego i upadku Żelaznej Kurtyny. Inspiracją do napisania tego utworu była wizyta zespołu na moskiewskim festiwalu Music Peace Festival w 1989 roku. „Winds of Change” ucieleśnia uczucie nadziei, optymizm i perspektywę lepszego jutra.

Box set, którego opakowanie przypomina cegłę, zawiera 84 stronicową książeczkę w twardej oprawie napisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammera i bliskiego powiernika zespołu. Na tę okazję Klüsener zrobił specjalny wywiad z Klausem Meine oraz opisał powstanie utworu i wpływ jaki miała ta piosenka. Ponadto wydawnictwo zawiera wiele archiwalnych i do tej pory niepublikowanych zdjęć, których autorem jest fotograf zespołu – Didi Zill, a także fotografie z prywatnego archiwum Klausa Meine. Ciekawostką dla kolekcjonerów będzie też rękopis Klausa Meine ze słowami piosenki.

Poza książeczką, w box secie znaleźć będzie można nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych Wind of Change. Będzie tam także 5 wersji utworu na CD lub 12 calowym winylu: wersja oryginalna z albumu, wersja nagrana z Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej, wersje po rosyjsku i hiszpańsku oraz niepublikowana wersja demo Klausa Meine. W samym sercu box setu będzie ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego, z czerwoną gwiazdą Wind of Change i ręcznie pisanym przez Klausa Meine tekstem Wind of Change.

Box set jest limitowany do 2020 sztuk oraz ręcznie numerowany.

Zawartość box setu:

– 12″ płyta winylowa i CD z 5 wersjami utworu,

– 84-stronicową książeczkę w twardej oprawie z historią spisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammer i bliskiego spowiednika zespołu,

– rzadkie i ekskluzywne fotografie fotografa zespołu z tamtych czasów – Didiego Zilla,

– wywiad z Klausem Meine,

– materiały z prywatnego archiwum Klausa Meine,

– zapis nutowy aranżacji wokalnych i fortepianowych,

– ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego z czerowną gwiazdą Wind of Change i rękopis tekstu piosenki wykonany przez Klausa Meine.

W listopadzie 2020 roku pojawi się także inna wersja box setu, dostępna bez limitu. Zawierać będzie ona 84 stronicową książeczkę, nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych, płytę winylową i CD.

Tracklista:

CD

1. Wind of Change (Crazy World Version)

2. Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)

3. ????? ??????? (Russian Version)

4. Viento de Cambio (Spanish Version)

5. Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)

LP

Strona A

1. Wind of Change (Crazy World Version)

2. Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)

Strona B

1. ????? ??????? (Russian Version)

2. Viento de Cambio (Spanish Version)

3. Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)