Andrea Bocelli prezentuje nową wersję hitu "You'll Never Walk Alone" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Andrea Bocelli prezentuje nową wersję hitu „You’ll Never Walk Alone” [WIDEO]

Andrea Bocelli prezentuje nową wersję hitu „You’ll Never Walk Alone” [WIDEO]

Artysta zapowiedział nowy album „Believe”, który trafi do sprzedaży 13 listopada 2020 roku.

Artysta zapowiedział nowy album „Believe”, który trafi do sprzedaży 13 listopada 2020 roku.

Włoski tenor zaskoczył swoich fanów informacją o nowej płycie. Andrea Bocelli opublikował na Facebooku wideo zapowiedź albumu „Believe”, który ukaże się jeszcze w 2020 roku. Jak podkreślił artysta, będzie to bardzo osobista płyta, celebrująca siłę muzyki, która koi duszę. Znajdzie się na niej między innymi niepublikowany wcześniej utwór Ennio Morricone.

Posłuchajcie studyjnej wersji jednego z największych przebojów Andrei Bocellego. 

Zapowiadana płyta to kolejne przedsięwzięcie Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie „Muzyka Nadziei”, który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie. To wyjątkowe widowisko obejrzało jednocześnie ponad 2,8 miliona osób, dzięki czemu przeszedł on do historii jako największe wydarzenie emitowane na żywo i przyciągnął największą widownię spośród wszystkich koncertów muzyki klasycznej relacjonowanych na żywo na YouTube. W ciągu 24 godzin po zakończeniu koncertu nagranie odtworzyło ponad 28 milionów słuchaczy z całego świata.

Nowy album zawiera również dwa utwory nagrane w duecie ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone. Na płycie znalazła się wzruszająca kompozycja „Gratia Plena”, która zamyka ścieżkę dźwiękową uznanego przez krytyków filmu pt. „Fatima”. Śpiewając w mediolańskiej katedrze. Bocelli w wyjątkowy sposób uwieńczył swój koncert solową interpretacją utworu „Amazing Grace”. Umieszczony on został także na płycie, ale swój charakterystyczny wokal wniosła Alison Krauss – jedna z najważniejszych artystek w amerykańskiej tradycji country-bluegrass i 27-krotna laureatka nagrody Grammy. Wokalistka tak komentuje współpracę z Bocellim: – Cóż za wspaniałe doświadczenie! Fantastyczne, znakomite!

Koncert Andrei Bocellego zaplanowany na 21 sierpnia 2021 roku, odbędzie się po raz pierwszy na polskiej arenie narodowej. To wydarzenie ma szansę przejść do historii jako największy biletowany występ artysty klasycznego. Bilety na koncert włoskiego tenora na