Strona Główna > Shakin’ Stevens prezentuje nowy singel – „Wild At Heart”

Shakin’ Stevens prezentuje nowy singel – „Wild At Heart”

Z okazji celebracji 40 lat niesamowitej kariery, Shakin’ Stevens zapowiada kolejny, wyjątkowy album – „Fire In The Blood”.

Z okazji celebracji 40 lat niesamowitej kariery, Shakin’ Stevens zapowiada kolejny, wyjątkowy album – „Fire In The Blood”.

Podstawowa wersja nowego longplay’a będzie kolekcją 26-ciu legendarnych hitów Stevensa. Artysta osobiście wybrał utwory, a wśród nich znajdą się m.in największe przeboje takie jak „The Ole House” czy „Oh Julie”. Nie zabraknie również innych docenionych singli np. „Merry Christmas Everyone” czy „A Rockin’ Good Way” w duecie z Bonnie Tyler, ponieważ album ukaże się także w trzypłytowej wersji, która zawierać będzie aż 54 utwory! „Fire In The Blood” będzie dostępny w formacie CD oraz na płytach winylowych. Nowego singla możecie posłuchać poniżej.

– komentuje artysta.

Shakin' Stevens, a właściwie Michael Barratt urodził się 4 marca 1948 roku w Ely, walijskim miasteczku. Był najmłodszym z jedenaściorga dzieci. Szybko, bo już w 1967 roku, „Shaky” poślubił Carole. Artysta imał się przeróżnych zajęć – rozwoził mleko, czyścił szyby czy pracował w fabryce montującej meble. Swoją karierę rozpoczął w latach 60. z menadżerem Paulem Barrettem i zespołem The Sunsets, który prezentował rock'n'roll lat 50. W grudniu 1969 roku wystąpił przed koncertem zespołu The Rolling Stones. Rok później podpisał kontrakt z firmą Parlophone, która wydała jego debiutancką płytę „A Legend”.

Stevens był jednym z trzech Presleyów, jacy mieli się wcielić w postać „Króla”. Wiodąca rola należała jednak do niego, bowiem przypadł mu w udziale sam szczyt kariery Elvisa, łącznie z pobytem w armii oraz licznymi rolami filmowymi. Sukces musicalu był ogromny. Odtwarzano go dwukrotnie dłużej niż planowano – przez dwa lata, najpierw w programie Gooda „Oh Boy”, następnie w niemal 30 tygodniowej serii Stevensa „Let's Rock”.

Prawdziwym przełomem był występ w programie rozrywkowym „Oh Boy”, gdzie wykonał piosenkę „Hot Dog”. Jednak dopiero sukces albumu „Shaky” z 1981 otworzył przed nim drzwi do wielkiej kariery.