Andrea Bocelli w teledysku do nowej wersji utworu "Amazing Grace" z Alison Krauss » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Andrea Bocelli w teledysku do nowej wersji utworu „Amazing Grace” z Alison Krauss

Andrea Bocelli w teledysku do nowej wersji utworu „Amazing Grace” z Alison Krauss

Andrea Bocelli prezentuje nowy album „Believe” i wideo do duetu „Amazing Grace” z Alison Krauss, a także ogłasza livestream koncertu „Believe in Christmas” z Teatru Królewskiego w Parmie we Włoszech 12 grudnia 2020 roku.

Andrea Bocelli prezentuje nowy album „Believe” i wideo do duetu „Amazing Grace” z Alison Krauss, a także ogłasza livestream koncertu „Believe in Christmas” z Teatru Królewskiego w Parmie we Włoszech 12 grudnia 2020 roku.

Do sprzedaży trafił najnowszy album Andrei Bocellego „Believe”. Płyta przepełniona kojącą duszę muzyką powstała przy współpracy z Sugar/Decca Records. Do projektu dołączyła Alison Krauss we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu „Amazing Grace”:

W dniu premiery Andrea Bocelli zapowiada ekskluzywny biletowany koncert „Believe in Christmas”, który będzie transmitowany na żywo ze spektakularnego Teatro Regio di Parma 12 grudnia br. Wydarzenie z udziałem muzyków i gości specjalnych będzie streamowane na świat zgodnie ze strefami czasowymi danego regionu. Reżyserem koncertu jest Franco Dragone (znany ze współpracy z Cirque Du Soleil). Bilety będą dostępne od 20 listopada.

Nowy album i zapowiadany świąteczny koncert to kontynuacja bijącego wszelkie rekordy recitalu Andrei Bocellego z katedry Duomo w Mediolanie „Music for Hope”, który miał miejsce w Niedzielę Wielkanocną tego roku. Wydarzenie oglądane było przez 3 miliony słuchaczy i było największym w historii koncertem muzyki klasycznej transmitowanym na żywo. W ciągu 24 godzin koncert obejrzało ponad 28 milionów ludzi z całego świata.

Tematyka zgłębiona przez Bocellego na nowym albumie jest mu wyjątkowo bliska. Jak mówi sam artysta:

– mówi Andrea Bocelli

Album „Believe” wyprodukowany przez Stevena Mercurio i Haydna Bendalla to kolekcja podnoszących na duchu utworów, które towarzyszyły Bocellemu przez lata. Znalazły się wśród nich również dwa duety ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone.