Eurowizja 2021: Poznaliśmy nowe zasady konkursu związane z pandemią » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja 2021: Poznaliśmy nowe zasady konkursu związane z pandemią

Eurowizja 2021: Poznaliśmy nowe zasady konkursu związane z pandemią

Jak będzie wyglądać przyszłoroczny koncert w obliczu pandemii koronawirusa? Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły.

Jak będzie wyglądać przyszłoroczny koncert w obliczu pandemii koronawirusa? Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły.

Eurowizja 2021 w odbędzie się w Arenie Ahoy w Rotterdamie, gdzie miał się odbyć w połowie maja tego roku. Po odwołaniu konkursu nadzieję na ponowną organizację wydarzenia wyraziły władze Rotterdamu i niderlandzcy nadawcy publiczni.

Bardzo prawdopodobne, ze przyszłoroczny konkurs Piosenki Eurowizji będzie pierwszym, podczas którego występy nie będą na żywo. Jak zapowiadają organizatorzy, jest to związane z ewentualnymi ograniczeniami w podróżowaniu, możliwości zachorowania lub konieczność przebywania na kwarantannie. Aby umożliwić udział wokalistów w konkursie, organizatorzy wprowadzają obowiązek wcześniejszego nagrania występu.

Każdy z uczestników musi mieć równe szanse, dlatego zostaną zaprezentowane konkretne reguły obowiązujące każdego nadawcę. W odróżnieniu od Eurowizji Junior 2020 organizatorzy nie będą narzucać konkretnych wymagań dotyczących wyglądu sceny. Jak tłumaczą, chodzi o zapewnienie artystom i delegacjom jak największej swobody i kreatywności w tworzeniu prezentacji scenicznej.

Na stronie Eurowizja.org czytamy:

Dowiedzieliśmy się również, że Polska wystąpi w drugim półfinale 20 maja 2021 roku. Nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, kto będzie reprezentować nasz kraj.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 18 maja, a drugi 20 maja i to wówczas zostanie zaprezentowana polska piosenka. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 22 maja 2021 roku.