"Książę w Nowym Jorku 2": Poznaliśmy oficjalną datę premiery » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Książę w Nowym Jorku 2”: Poznaliśmy oficjalną datę premiery

„Książę w Nowym Jorku 2”: Poznaliśmy oficjalną datę premiery

Ostatnio powstaje coraz więcej kontynuacji kultowych komedii z lat 80. I 90. Poznaliśmy właśnie nowe szczegóły dotyczące produkcji „Książę w Nowym Jorku 2”.

Ostatnio powstaje coraz więcej kontynuacji kultowych komedii z lat 80. I 90. Poznaliśmy właśnie nowe szczegóły dotyczące produkcji „Książę w Nowym Jorku 2”.

„Książę w Nowym Jorku” to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych komedii końcówki lat 80. W połowie 2019 roku ruszyły prace na planie kontynuacji filmu. W „Książę w Nowym Jorku 2” zobaczymy aktorów z oryginalnej obsady! Oprócz Eddiego Murphiego do projektu powracają również James Earl Jones (jako król Jaffe Joffer) i Paul Bates (jako Oha). Do obsady dołączyła ostatnio również Vanessa Bell Calloway, którą zobaczymy jako Imani Izzi!

Premiera filmu odbędzie się na platformie streamingowej Amazon Prime 5 marca 2021 roku.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Craig Brewer.

Głównym bohaterem kontynuacji znów będzie Akeem, który powraca do Ameryki, aby odnaleźć swojego dawno niewidzianego syna, dziedzica tronu. 

Na ekranie zobaczymy również Leslie Jones („Ghostbusters. Pogromcy duchów”), Kiki Layne („Gdyby ulica Beale umiała mówić”), Teyana Taylor („Honey: Rise Up and Dance”), Ricka Rossa („SuperFly”) i Michaela Blacksona („Niefortunna przeprowadzka”). 

W oryginalnym filmie z 1988 roku w reżyserii Johna Landisa Eddie Murphy wystąpił jako czarujący afrykański książę Akeem, który udał się do Nowego Jorku, aby uciec przed zaaranżowanym małżeństwem. Hall grał najlepszego przyjaciela Akeema, Semmi, a jego ojcem był James Earl Jones. Komedia zarobiła na całym świecie ponad 300 milionów dolarów! 

Czekacie na ten film?