"Kajko i Kokosz": Netflix zapowiada pierwszy oryginalny polski serial animowany » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Kajko i Kokosz”: Netflix zapowiada pierwszy oryginalny polski serial animowany

„Kajko i Kokosz”: Netflix zapowiada pierwszy oryginalny polski serial animowany

Premiera serialu „Kajko i Kokosz” zaplanowana jest na 2021 rok.

Premiera serialu „Kajko i Kokosz” zaplanowana jest na 2021 rok.

Od dwóch lat krążyły plotki o powstaniu serialu na podstawie kultowych komiksów Janusza Christa. Teraz jest już wszystko jasne. Platforma Netflix zrobiła nam mikołajkowy prezent, ogłaszając, że polska animacja będzie dostępna już w 2021 roku! 

Główni bohaterowie historii to Kajko i Kokosza, słowiańscy wojownicy walczący z armią Zbójcerzy. Jak podano w informacji prasowej, każdy z odcinków serialu Netfliksa ma stanowić odrębną historię.

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl prace nad ekranizacją kultowego komiksu ruszyły już w maju 2019 roku. Projekt wspomogła dotacja z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. zł. 

Serial „Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

– mówi Pomysłodawczyni i showrunnerka serialu Ewelina Gordziejuk.

Cieszycie się?