Strona Główna > Jean-Michel Jarre zapowiada spektakularny koncert sylwestrowy

Jean-Michel Jarre zapowiada spektakularny koncert sylwestrowy

Wydarzenie odbędzie się w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame. Sprawdź szczegóły.

Wydarzenie odbędzie się w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame. Sprawdź szczegóły.

We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm, wprowadzi nas w Nowy Rok spektakularnym koncertem osadzonym w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. Muzyczny spektakl rozpocznie się 31 grudnia 2020 roku o godz. 23:25. Jego zapowiedź możecie zobaczyć ponżej.

Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre'a w wirtualnym świecie rozbłysną w sercu Paryża unikalną laserową scenografią 3D.

– zapowiada organizator wydarzenia.

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert, daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie.

Transmisja koncertu na żywo 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie. Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie a wszystko to w wybranym przez Ciebie wymiarze:

– społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.

– transmisja na żywo na platformach Artysty i innych platformach społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu.

– transmisja audio na żywo we francuskim radiu publicznym, France Inter.

– telewizyjna transmisja na żywo we francuskim kanale informacyjnym BFM Paris.

Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze.45-minutowy koncert składał się będzie z utworów z nominowanego do nagrody Grammy albumu Electronica, a także z nowych wersji klasyków JMJ, Oxygène i Equinoxe.

1 stycznia 2021 roku o godzinie 15.00 na wszystkich platformach steramingowych opublikowany zostanie zapis tego koncertu zatytułowany „Welcome to the Other Side – Live

Jarre, którego legendarne koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie na trwałe odcisnął swoje piętno na światowej muzyce.

„Welcome to the Other Side” to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy.

Wizjonerska kreatywność Jarre'a i programiści VRrOOm VR spotykają się, aby stworzyć spektakularny koncert, który jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra.

Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji. – Jean-Michel

Dołącz do globalnej imprezy sylwestrowej, zaproś znajomych i przyjaciół, udostępnij informację o tym niesamowitym wydarzeniu.