Zespół Genesis ogłosił nowe daty pożegnalnej trasy koncertowej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Genesis ogłosił nowe daty pożegnalnej trasy koncertowej

Zespół Genesis ogłosił nowe daty pożegnalnej trasy koncertowej

Zespół był zmuszony przełożyć koncerty w Wielkiej Brytanii, które były zaplanowane na jesień 2020 roku. Poznaliśmy właśnie nowe terminy.

Zespół był zmuszony przełożyć koncerty w Wielkiej Brytanii, które były zaplanowane na jesień 2020 roku. Poznaliśmy właśnie nowe terminy.

W 2005 roku rozpoczęły się dywagacje dotyczące reaktywacji Genesis. Nie do końca udało się dojść do porozumienia, ale panowie w 2007 roku wyruszyli w trasę koncertową – „Turn In On again: The Tour” – po stadionach i największych arenach na świecie. Jednak potem słuch o nich zaginął. Kilka tygodni temu zespół oficjalnie potwierdził, że wystąpi w największych arenach Wielkiej Brytanii w listopadzie i grudniu 2020 roku. Niestety z powodu panującej pandemii koronawirusa trasa została przełożona. 

Poznaliśmy właśnie nowe daty koncertów, które prezentują się następująco:

Zespół Genesis powstał w 1967 roku. Już od samego początku grupa została doceniona przez grono krytyków za symfoniczne brzmienie połączone z poetyckimi, surrealistycznymi tekstami i teatralnym wykonaniem. Stało się to ich znakiem rozpoznawczym. Grupa ma na swoim koncie 15 studyjnych albumów. Ostatni „…Calling All Stations…” ukazał się w 1997 roku. Genesis sprzedało w Stanach Zjednoczonych ponad 21 milionów egzemplarzy swoich albumów, a światowa sprzedaż wynosi od 100 do 150 milionów. To jeden z najlepiej sprzedających się zespołów muzycznych na świecie.

Wybieracie się na któryś z koncertów?