Zagraj w szachy z Beth Harmon z serialu "Gambit Królowej" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zagraj w szachy z Beth Harmon z serialu „Gambit Królowej”

Zagraj w szachy z Beth Harmon z serialu „Gambit Królowej”

Zapewne znalazłoby się parę osób chętnych do stawienia czoła w starciu z samą Beth Harmon. Tak też się właśnie stało. Chess.com właśnie stworzył postać komputerową, która posiada cechy bohaterki serialu.

Zapewne znalazłoby się parę osób chętnych do stawienia czoła w starciu z samą Beth Harmon. Tak też się właśnie stało. Chess.com właśnie stworzył postać komputerową, która posiada cechy bohaterki serialu.

„Gambit Królowej” to jeden z najpopularniejszych miniseriali ubiegłego roku. Fabuła oparta na powieści Waltera Tevisa. Fascynująca podróż Beth Harmon od samej młodości i raczkowania w świecie wysublimowanej gry, aż po zostanie Mistrzem Szachowym Świata w latach 60. ubiegłego wieku. Swój umysł ćwiczyła w każdej możliwości, nawet jeśli w danym momencie nie posiadała planszy do gry przy sobie. Jednym z sukcesów produkcji było przypomnienie lekko zapomnianej, acz pięknej gry w szachy.

Po premierze w październiku ubiegłego roku, na chess.com przybyło aż 3,2 mln nowych użytkowników. Dopiero próbujących swych sił bądź już znakomitych wyjadaczy, którzy po obejrzeniu serialu przypomnieli sobie jaką frajdę może dostarczyć ta umysłowa rozgrywka.

Jeśli jesteście odważni i chcecie się sprawdzić wejdźcie na

Bot, czyli postać komputerowa, dostosowany do siedmiu różnych poziomów trudności. Od dopiero raczkującej wiedzy na temat zawiłości różnych zagrań i otwarcia gry, aż po totalnego mistrza z gambitem hetmańskim w rękawie. Poziomy są podzielone na wiek Beth: kiedy miała 8 lat (850), 9 lat (1200), Beth w wieku 10 lat (1600), 15 lat (1800), 17 lat (2400), w wieku 20 lat (2500) i Beth jako 22-latkę (2700). Cyfry w nawiasach oznaczają poziom jej siły i tego jak rozwijała się podczas fabuły.

Oczywiście nie możemy spodziewać się postaci przeciwnika jeden do jednego przełożonego z głównej bohaterki „Gambit Królowej”. Jej cechy osobowości jak odchodzenie, impulsywność, czy nawet granie będąc, wstawioną są niemożliwe do przełożenia, zaś sam poziom zaawansowania w grę powoduje czystą przyjemność do spróbowania swych sił.