Celine Dion wyda reedycję albumu "Encore un soir" na podwójnym winylu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Celine Dion wyda reedycję albumu „Encore un soir” na podwójnym winylu

Celine Dion wyda reedycję albumu „Encore un soir” na podwójnym winylu

„Encore un soir” to francuskojęzyczny album Céline Dion, który zostaje wydany na podwójnym winylu. Sprawdźcie szczegóły.

„Encore un soir” to francuskojęzyczny album Céline Dion, który zostaje wydany na podwójnym winylu. Sprawdźcie szczegóły.

Jest to pierwsza płyta artystki, która miała swoją premierę po śmierci jej męża i menadżera – René Angélil. To właśnie dlatego Céline była bardziej zaangażowana w powstawanie swojego nowego materiału niż kiedykolwiek wcześniej, starając się przy tym skupić na tematach opowiadających o pozytywnej stronie życia.

Utwór promujący całą płytę o tym samym tytule został napisany przez legendarnego Jean-Jacques Goldmana, który współpracował z Céline po 12 latach przerwy. Pozostałe utwory na płycie, to m.in. pierwsza kompozycja, jaką napisali dla niej Francis Cabrel oraz Serge Lama. Na albumie znalazła się również piosenka, którą artystka otrzymała w prezencie od swojego długoletniego przyjaciela – Jacquesa Veneruso. Możecie jej posłuchać poniżej.

Po wielu latach Céline miała okazję współpracować z Grand Corps Malade, wcześniej ich drogi skrzyżowały się podczas nagrywania albumu „Sans Attendre”. Przy pracy nad „Encore un soir” kanadyjska piosenkarka postawiła na zupełnie nowe brzmienie, które zaprezentowała przy utworze „Tourner la page”. Został on wyprodukowany przez Zaho, która z kolei udowodniła że potrafi napisać hity łączące w sobie wiele styli muzycznych. Popowego brzmienia na nowym albumie dostarczyli Florent Mothe i Mutine. W sumie stworzyli 4 utwory dla Céline.

Kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskie sercu Céline, dlatego postanowiła oddać hołd poprzez własną interpretację klasyka „Ordinaire” autorstwa Roberta Charleboisa. Dodatkowo na „Encore un soir” znalazła się specjalna kompozycja „À la plus haute branche”, która została wybrana spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie zorganizowanym na oficjalnej stronie artystki.